Baştuğ Metalurji, Fortune 500’de 68’inci Sırada

    09 Temmuz 2018 Pazartesi 09:43

    Türkiye demir-çelik sektörünün lokomotif firmalarından Baştuğ Metalurji, her gün gelişen pazar hacmi ve durmaksızın sürdürdüğü yatırımlarıyla büyümeye devam ediyor. Kısa sürede sektörün en önemli oyuncularından biri haline gelen Baştuğ Metalurji, Ekonomi Dergisi Fortune'ın Türkiye'nin en büyük 500 şirketini belirlediği "Fortune 500" listesinde 68. sırada yer aldı.

    Baştuğ Metalurji, Fortune 500’de 68’inci Sırada
    - A +

    Fortune'ın 2017 yılı rakamları baz alınarak hazırlanan listesine göre 68. sırada yerini alan Baştuğ Metalurji, sağladığı istikrarlı büyüme sonucunda cirosunu 3.18 Milyar TL olarak gerçekleştirdi. Bir önceki yıl 82. sırada yer alan Baştuğ Metalurji, yeni listede 14 basamak yükselerek, bir kez daha adından söz ettirmeyi başardı.

    Yarım asırlık tecrübeye sahip Baştuğ Ailesinin, 2008 yılında başlayan yeni yatırımları olan Baştuğ Metalurji, “Yeni bir vizyon, daha güçlü bir yapılanma, modern yatırımlar ve her gün artan üretim” mottosuyla kurumsal ve teknolojik altyapı çalışmalarını tamamladı. 155 bin m2’si kapalı olmak üzere 700 bin m2’lik bir arazi üzerine kurulu üretim tesislerinde, yıllık 2 milyon ton sıvı çelik işleme kapasitesine ulaşan Baştuğ Metalurji, Türkiye’nin en büyük demir-çelik üreticilerinden biri olarak sadece ülkemizin değil, dünyanın demir-çelik ihtiyacını karşılayan bir marka olma vizyonuyla üretmeye ve büyümeye devam ediyor.

    katalog tasarlıyoruz
    Bu haber toplam 1705 defa okunmuştur