Adımlarınızı Ağaca Dönüştüren Uygulama Jotun YeşilAdımlar ile 10.000 Ağaç Hedefine Ulaşıldı!

    11 Temmuz 2018 Çarşamba 10:03

    Jotun’un yürüdükçe ağaç kazandıran sosyal sorumluluk projesi Jotun YeşilAdımlar, hedefi olan 10.000 ağaca ulaştı!

    Adımlarınızı Ağaca Dönüştüren Uygulama Jotun YeşilAdımlar ile 10.000 Ağaç Hedefine Ulaşıldı!
    - A +

    Jotun’un yürüdükçe ağaç kazandıran sosyal sorumluluk projesi Jotun YeşilAdımlar, hedefi olan 10.000 ağaca ulaştı! Jotun YeşilAdımlar mobil uygulamasını indiren kullanıcılar, uygulamayı açarak yürümeye başladılar, onlar yürüdükçe adımları ağaca dönüştü.

    Geçtiğimiz yıl aynı amaç için gerçekleşen proje sonucunda TEMA Vakfı işbirliği ile Balıkesir, Gönen’de 3 orman büyüklüğünde Jotun Hatıra Ormanı oluşturulmuştu. Bu yıl ise Jotun Hatıra Ormanı, Eskişehir, Turgutlu’da sonbahar aylarında oluşturulacak.

    Jotun YeşilAdımlar uygulaması nedir?

    Yüksek kaliteli ürün ve çözümleriyle yıllardır çevrenin korunmasına katkıda bulunan Jotun, her zaman bir adım önde olmayı hedefler. Hem bu misyonunu kanıtlayabilmek, hem de insanları yürümeye teşvik ederek karbon salınımının azaltılmasına dikkat çekmek amacıyla Jotun YeşilAdımlar sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında, Jotun YeşilAdımlar mobil uygulaması geliştirildi ve 18 binden fazla kullanıcı tarafından indirildi. Kullanıcılar uygulamayı açarak yürüdükçe yollar yeşile boyandı. İlk kez yeşile boyanan her 4 km için bir ağaç dikildi. Daha önce yürünmüş yollardan geçildiğinde ise 6 km için bir ağaç kazanıldı. Hem dünyaya hem de kendimize bir iyilik yapmamızı sağlayan proje kapsamında toplam 68.000 km yol yüründü. Böylece dünyanın çevresi 1,7 kez dönüldü!

    Bu yıl ikinci kez hayata geçirilen Jotun YeşilAdımlar, Google’ın yayalar için geliştiriği “Snap to Road” ara yüzünü ilk kullanan uygulama olma özelliğini de taşıyor.

    Yeşil Adımlar Atmaya Devam!

    Jotun, büyük ilgi gören projesini önümüzdeki dönemlerde de tekrarlayacak. Tüm üretim süreçlerinde çevreye ve insana duyarlı yeşil adımlar atan ve attığı bu yeşil adımları geliştirmeyi hedefleyen Jotun, YeşilAdımlar kampanyasını devam ettirecek.

    katalog tasarlıyoruz
    Bu haber toplam 2809 defa okunmuştur