Vatan Plastik'ten Bilecik’te 12 milyon dolarlık yatırım!

    09 Ekim 2018 Salı 10:36

    61 yıllık köklü geçmişe sahip olan Vatan Plastik, beşinci fabrikasının 2.Etabının (40 Dönüm) temelini geçtiğimiz gün Bilecik Osmaneli Organize Sanayi Bölgesinde attı.

    Vatan Plastik'ten Bilecik’te 12 milyon dolarlık yatırım!
    - A +

    Temel atma töreninde konuşan Vatan Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Behruz Vatandost, “Bu yatırımımızın maliyeti 12 milyon dolar. Sürdürülebilirlik bizim için çok önemli. Bu sebepten yatırımlarımızın devamı gelecek. Sanayicilerimiz yatırımdan korkmasın” dedi.

    Plastik Sanayine PVC hortum imalatıyla başlayan Vatan Plastik, Osmaneli’de toplamda 70 bin metre kare arazi üzerine yapılacak olan ve 12 milyon dolara yapılması planlanan fabrikanın açılışında iş dünyasına yatırım mesajları verildi. Açılışa Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, AKP Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, Osmaneli Kaymakamı Edip Çakıcı, Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin’in yanı sıra Behruz Vatandost’un kızı Nazenin Onur ve iş dünyasından dostları ile Vatan Plastik ailesi katıldı. Temel atma töreni öncesi kurban kesildi, dualar eşliğinde kurdele kesildi.

    Vatandost, ‘İhracatımız yüzde 40 arttı’

    Yıllık ihracat cirosu 60 milyon doları bulan ve yüzlerce kişiye iş istihdamı sağlayan Vatan Plastik’in Yönetim Kurulu Başkanı Behruz Vatandost, “Sanayide yatırım bitmez. Yatırımlar devam edecek. Ülkenin ekonomisi güçlensin diye yatırım yapıyoruz. Her zaman yatırım yapmak lazım. Ben 60 yıldır Tahtekale'den bu güne kadar hep teknolojiyi takip ettim. Türkiye'de bir sıkıntı yok. Çünkü biz 64 ülkeye ihracat yapıyoruz. Bizim ihracatımız yüzde 60. Hatta bu sene ihracatımız yüzde 40 arttı. Devam da edecek. Bana burada 500 bin dönüm verseler yine yatırım yaparım, iş yaparım. Korkulacak bir durum yok” dedi.

    katalog tasarlıyoruz
    Bu haber toplam 412 defa okunmuştur