“Endüstri 4.0’a yönelik yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz”

    09 Ekim 2018 Salı 11:11

    GDC Hidrolik Genel Müdürü Fatih Güdücü ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

    “Endüstri 4.0’a yönelik yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz”
    - A +

    Sorularımıza geçmeden önce bizlere kendinizden ve firmanızdan bahseder misiniz?

    Firmamız, üretim hayatına 1983 yılında Şükrü Güdücü tarafından Metal Şekillendirme ve Talaşlı İmalat işleri yapmak amacı ile kurulmuştur. 1983 yılından bugüne kadar çeşitli makine ve yedek parça imalatı yaparak üretime devam etmiştir. Ürün çeşitliliği artan firmamız 2002 yılında hidrolik sektörüne girmiş, GDC Hidrolik ve Pnömatik firmasını kurmuş olup satışlarını bu firma üzerinden gerçekleştirmektedir.

    Oldukça geniş bir ürün gamınız var… Firmanızın bünyesinde hangi faaliyetler gösteriliyor, müşterilerinize hangi ürün ve hizmetleri sunuyorsunuz?

    Firmamız, müşterilerine Tek Kaynaktan Komple Çözüm Sloganı ile Hidrolik Lift ve Hidrolik Ünite Gruplarında müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını başka kaynak aramaya gerek duymayacağı çeşitli ürünler sunmanın gayretindedir.

    “Ar-Ge çalışmalarımızla ürün portföyümüzü sürekli olarak geliştiriyoruz”

    Firmanızın sektöründeki konumu, temsilcilikleriniz pazardaki gücü hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?

    Hidrolik sektörü oldukça büyük ve rekabette zorlayıcı bir sektör ve ben bu sektörde firmamızı müşteri odaklı çalışmamız sadık müşteri, sadık çalışan, müşteri memnuniyetine odaklanmış, kalite, fiyat, satış sonrası hizmetlerine devam eden her zaman ürünlerinin arkasında duran oldukça iyi bir yerde görmekteyim.

    İç piyasada ve ihracat pazarlarınızda ithal ürünlerle, özellikle Uzakdoğu menşeili ürünlerle olan rekabetiniz ne durumda?

    GDC Hidrolik olarak kalitemizden ödün vermeden Uzakdoğu ve Batı ülkeleri ile fiyat ve kalite noktasında rekabet şansımız elbette mümkündür. Bunun içinde önce nitelikli çalışanlar olmak üzere gelecekte bizleri zorunlu kılacak olan yalın üretim ve Endüstri 4.0’ a doğru bir ivmeyle makine teçhizat yatırımlarına ara vermeksizin devam etmektedir.

    Güncel yatırımlarınız ve Ar - Ge çalışmalarınızdan bizlere bahseder misiniz?

    GDC Hidrolik olarak müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek adına yatırım olarak mevcut tezgâhlarımızı yenileme, bunun yanında elimizde bulunan robotik makinelerimizin sayısının artırarak kapasite artırımı ile stok hacmimizi daha da büyütüp GDC Hidrolik müşterilerine en iyi hizmeti vermek istemekteyiz. GDC Hidrolik olarak Ar-Ge çalışmalarına büyük önem vermekteyiz. Sürekli ürün geliştirmeye ve çeşitlendirmeye giderek müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılama doğrultusunda çeşitli çalışmalar yapmaktayız.

    Kısa ve uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz plan ve projeleriniz neler?

    Ülkemizin bulunduğu jeopolitik konumu dolayısıyla dünya üzerinde ve çevremizde gelişen durumlar karşında yönetim kurulumuz tarafından stratejik kararlarımız doğrultusunda yaptığımız planlarımızı beyin fırtınası yaparak risk/ tehdit değerlendirmeleri kapsamında kısa, orta ve uzun vade de devam etmekteyiz.

    GDC Hidrolik, ürün portföyünü daha da genişletip müşterilerimize en iyi ve en doğru hizmeti ve de imkânı sunarak sektörün lideri olabilmek için her türlü çabayı vermiş ve vermeye devam etmektedir. Firma olarak hedefimiz yaşamımızda onurlu, görevinde sorumlu, çevresiyle uyumlu ve inisiyatif sahibi bireyler olmaktır. Şirketimizi tanıtmak ve faaliyetlerimizi anlatmak için firmamız adına bana bu fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim.

    katalog tasarlıyoruz
    Bu haber toplam 769 defa okunmuştur