Eaton, HMI 2019’da Endüstriyel Nesnelerin İnterneti’ni Küçük ve Orta Ölçekli Makine Üreticilerine Tanıttı ve Enerji Geçişini Sağlayan Bir Dizi Teknolojiyi de Görücüye Çıkardı

    04 Nisan 2019 Perşembe 12:00

    Güç yönetimi şirketi Eaton, bu yıl Hanover Fuarı’nda (C71, Salon 11), küçük ve büyük ölçekli makine üreticilerinin Endüstriyel IoT’den (IIoT – Endüstriyel Nesnelerin İnterneti) nasıl yararlanabileceklerini gösterirken, ticari ve endüstriyel bina sahiplerinin çeşitli yenilenebilir enerji kaynaklarının ve elektriksel mobilitenin hakim olduğu bir enerji sistemine geçişe hazırlanmalarını sağlayan teknolojileri de tanıttı.

    Eaton, HMI 2019’da Endüstriyel Nesnelerin İnterneti’ni Küçük ve Orta Ölçekli Makine Üreticilerine Tanıttı ve Enerji Geçişini Sağlayan Bir Dizi Teknolojiyi de Görücüye Çıkardı
    - A +

    Güç yönetimi şirketi Eaton, bu yıl Hanover Fuarı’nda (C71, Salon 11), küçük ve büyük ölçekli makine üreticilerinin Endüstriyel IoT’den (IIoT – Endüstriyel Nesnelerin İnterneti) nasıl yararlanabileceklerini gösterirken,  ticari ve endüstriyel bina sahiplerinin çeşitli yenilenebilir enerji kaynaklarının ve elektriksel mobilitenin hakim olduğu bir enerji sistemine geçişe hazırlanmalarını sağlayan teknolojileri de tanıttı.

    Eaton, aşağıda anlatılan çözümler ile IIoT’ye hazır makine ve sistemlerin nasıl yapıldığını sergiledi:
    •    Kabin içinde ve dışında proses bilgilerini kolayca temin eden ve toplayan akıllı cihazlar ve akıllı kablolama
    •    Kestirimci bakım ve makine performansının optimizasyonu için komponentlerden buluta doğru olan bağlanabilirlik
    •    Operatörlerin enerjiden tasarruf sağlamalarına ve makinelerin kullanılabilirliğini arttırmalarına yardımcı olan elektro-hidrolik çözümler

    Stantta öne çıkan ürün ve teknolojiler:
    •    Eaton’ın yeni nesil easyE4 kontrol röleleri farklı ortamlar düşünülerek tasarlanmış olup orta derece zorluğa sahip uygulamalarda kullanıma uygundur. Bu cihazlar 230 V devrelerle de kullanılabilmektedir. Bu cihazlardaki easySoft yazılımı, kontrol rölesi teknolojisi içindeki yapılandırılmış metin sayesinde, kullanım kolaylığını geniş kapsamlı otomasyon imkânlarıyla birleştirir.
    •    DOL yol vericisi, enversör yol verici, motor koruma, acil durdurma ve bağlanabilirlik olmak üzere geleneksel motor yolvericisinin klasik fonksiyonlarından 5 tanesini yerine getiren EMS motor yolvericileri: Kompakt mahfazaya ve çok fonksiyonlu tasarıma sahip olan bu elektronik yolvericiler, kontrol panelinin içinde alandan %80’e kadar tasarruf sağlayabilir.
    •    Eaton’ın bulut tabanlı veri analizlerinin makinelerin kullanımını nasıl geliştireceğini gösteren yer IIoT Arena olacak.  Ek olarak, elektro hidrolik sürücülerin verimliliğini arttırma potansiyeli bulunan bir uygulamayı da sunacak olan Eaton, endüstriyel otomasyona dahil olan orta ölçekli şirketlerin faydalanabileceği ek hizmet ve destekler sağlıyor. Eaton Çözüm Ekibi; uygulama gelişimi, makinelerin ve sistemlerin dijitalizasyonu, veri analizleri ve değerlendirmesi gibi konularda tavsiye ve destek de verecek. Planlamadan satış sonrası hizmetlere kadar, uygulamanın her aşamasında ek destek ise Eaton partner ağı yoluyla temin edilebilecek.    Eaton, enerji iletimi anlamında ise enerji dağıtım şirketlerinin yanı sıra, konut ve ticari bina sahiplerinin de toplumların merkezden bağımsız enerji sistemine ve elektrik enerjisinden daha fazla yararlanmalarına yönelik geçişin ortaya çıkardığı fırsatlardan yararlanmalarına yardımcı olmak için en son önerilerini piyasaya sundu.

    Bu konuda öne çıkan ürün ve hizmetler ise şöyle:
    •    Duvara montajlı bağımsız şarj istasyonlarından, geniş otoparklara ve örneğin şirketlere ait tesislerde bulunan ve çoklu istasyonlardan oluşan geniş sistemlere kadar mümkün olan tüm uygulamaları destekleyen Eaton’ın elektronik araçlara yönelik şarj istasyonu xChargeIn: xChargeIn, gerektiğinde yapılandırılabilir ve ölçeklendirilebilir.
    •    Enerji tüketicilerinin faturaları azaltmalarına yardım eden ve onlara frekans regülasyonu gibi değerli şebeke hizmetlerinin yanı sıra yedek güç de sunan  xStorage konut ve ticari enerji depolama sistemleri:  Enerji depolama elektriksel mobilite bakımından çok önemli bir teknoloji olup, enerji dağıtım şirketlerinin yüksek maliyetli ağ veya bağlantı güncellemelerine yatırım yapmalarına gerek olmadan da, bina sahiplerinin elektrikli araçlarını şarj edebilmelerini sağlar.
    •    Endüstri ve dağıtım şebekelerinde kullanılan, Eaton’ın öncü SF6 içermeyen orta gerilim anahtarlama ekipmanı:  AB, çevreye aşırı derecede zarar veren bu gazın kullanımını ilerleyen yıllarda tamamen yasaklamayı düşündüğü için, bu ekipman oldukça önemlidir.
    •    Sürdürülebilirliği ve gücün esnekliğini arttıran mikro şebeke kontrol sistemi Power Xpert Optimizer.

    katalog tasarlıyoruz
    Bu haber toplam 428 defa okunmuştur