HİDROMEK TEKNOLOJİK ÜRÜNLERİ İLE BAUMA MÜNİH 2019’A YENİLİK GETİRECEK

    05 Nisan 2019 Cuma 12:36

    HİDROMEK Yüzde 100 Elektrikli Ekskavatörü HİCON 7 W’yu İlk Kez Bauma 2019’da Tanıtacak.

    HİDROMEK TEKNOLOJİK ÜRÜNLERİ İLE BAUMA MÜNİH 2019’A YENİLİK GETİRECEK
    - A +

    Dünyanın en büyük 50 iş makinesi üreticisinden biri olan ve küresel iş makineleri sektörüne yön veren HİDROMEK, önümüzdeki günlerde sahalarda yerini alacak yeni ürünlerini Bauma 2019 Fuarı’nda tanıtacak. Sektörün en önemli fuarlarından olan Bauma 2019, Almanya’nın Münih kentinde, Messe München Fuar Merkezi’nde 8-14 Nisan 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. HİDROMEK, fuarda tasarım ödüllü iş makinelerinin yanı sıra, yeni H4 serisi ekskavatörlerini, lastik tekerlekli yükleyiciyi ve toprak silindiri ürünlerini C5 No’lu salonda sergileyecek. Geliştirilen yeni elektrikli ekskavatör HİCON 7 W, Bauma 2019’da ilk kez görücüye çıkacak ve özel bir alanda katılımcıların ilgisine sunulacak.

    Dünya çapında tanınan ve 40 yılı aşkın süredir  iş makineleri sektöründe fark yaratan HİDROMEK, dördü Ankara’da, biri İzmir’de, biri de Tayland’da olmak üzere altı üretim tesisinde kazıcı yükleyici, hidrolik ekskavatör, lastik tekerlekli yükleyici, motor greyder ve toprak silindiri üretimi gerçekleştiriyor. Ankara’da 1.2 Milyon m2’yi aşkın sanayi parselleri üzerinde inşaatı devam eden HİDROMEK Üretim Üssü’nde, ilk olarak faaliyete geçen komponent fabrikasında ise daha önce ithal ettiği şanzıman, aks ve hidrolik redüktör gibi ana komponentlerin üretimini büyük ölçüde kendi bünyesinde yapıyor. Hem Türkiye’de, hem de yurt dışında müşterilerine sürdürülebilir yüksek kalite ve müşteri desteği sağlamaya önem veren HİDROMEK, yurt dışındaki yetkili bayi yönetimi, satış ve satış sonrası hizmetlerini yürütmek üzere İspanya’da HİDROMEK WEST, Rusya’da HİDROMEK RUS ve Japonya’da HİDROMEK JAPAN satış ve satış sonrası hizmetler merkezine sahip. Bugün 44 binden fazla HİDROMEK iş makinesi 100’den fazla ülkede çalışıyor.


    BAUMA 2016’YA 219 ÜLKEDEN 583 BİN ZİYARETÇİ KATILDI

    Her 3 yılda bir düzenlenen Bauma fuarı, sektörü bir araya getiren önemli bir platform olarak dikkat çekiyor. En son 2016 yılında düzenlenen ve 605 bin metrekarelik bir sergi alanına sahip olan Bauma fuarı, 58 ülkeden 3 bin 425 katılımcıyı ağırlamıştı. Bauma 2016’yı, 219 ülkeden 583 bin 736 kişi de ziyaret etmişti.

    Yenilikçi iş makineleri ile fuarda yerini alacak olan HİDROMEK, iş makineleri sektörü tarafından heyecanla beklenen Bauma 2019’un en önemli aktörlerinden biri olacak. HİDROMEK, burada, HMK 62 SS mini kazıcı yükleyici, HMK 102 S Supra ve HMK 102 B Alpha Greentec kazıcı yükleyicileri sergileyecek. Ayrıca yeni H4 serisine ait HMK 200 W, HMK 145 LC SR, HMK 220 LC, HMK 300 LC, HMK 390 LC HD ve HMK 490 LC HD hidrolik ekskavatörler de fuarda yerlerini alacak. HİDROMEK, HMK 600 MG motor greyder, HMK 640 WL lastikli yükleyici ve HMK 130 CS toprak silindirini de Bauma 2019’da tanıtacak. Yeni ürünleri; HİCON 7 W elektrikli ekskavatör, HMK 635 WL lastikli yükleyici, HMK 110 CS toprak silindiri ve HMK 150W lastik tekerlekli ekskavatör de Bauma 2019'da ilk kez sektörle buluşacak.

    DAHA HIZLI, DAHA ÜRETKEN VE DAHA VERİMLİ: YENİ H4 SERİSİ


    Yüksek performans sunan HİDROMEK’in yeni H4 Serisi ekskavatörleri, seriliği ile ön plana çıkıyor. Hidrolik silindirlerin çapı değiştirilerek çalışma hızı artırılan H4 Serisi’nde istenilen güce ulaşmak için maksimum hidrolik sistem basıncı geliştirildi. Bu iyileştirmeler ile daha hızlı, daha üretken ve daha verimli şekilde üretilen H4 Serisi, daha az yakıtla daha fazla iş üretiyor. Bu sayede, HİDROMEK ekskavatörler artık her zamankinden daha fazla kazanç sağlıyor.
     Tasarım sürecinde operatörün makineyi kolay kullanması amaçlanan H4 Serisi’nde, kapasitesi artırılan elektronik sistem ile makine durum tespiti ve ilave donanımların entegrasyonu kolaylaşıyor. ROPS & FOPS standardına sahip H4 kabinleri maksimum güvenlik ve dayanıklılık sunmak üzere tasarlanıp, üretiliyor. İş güvenliğine özel önem verilerek tasarlanan H4 Serisi, sağ ve arka kameralarda kör noktayı en aza indirerek mükemmel görünürlük sağlıyor. Ayrıca, LED farları ile gece görüş kapasitesini önemli ölçüde iyileştiriyor. Yeni seri makinelerde bulunan kırmızı renkli tutamaklar ve uyarı etiketleri de operatör güvenliğini üst seviyeye taşıyor. Bu özellikler ile iş kazalarının yaşanmaması hedefleniyor. . Ayrıca, yeni seride, radyo entegre edilmiş ve çoklu dil seçeneği sunan 8” display ünite ve görüntü kalitesi artırılmış geri görüş kamerası da bulunuyor.    ÇOK YÖNLÜ KULLANIMI İLE ŞEHRİN AKILLISI; HMK 145 LC SR

    Dinamik ve keskin çizgileri ile HİDROMEK’in tasarım dilini yansıtan HMK 145 LC SR kısa kuyruk paletli ekskavatör, güçlü ve dinamik bir tasarıma sahip. Şehir içi ve dar alanlarda hem güçlü hem de hassas çalışmak, tüm alanlarda ve koşullarda güvenliği artırmak için üretilen HMK 145 LC SR, iki parçalı bom tipi ve kompakt yapısıyla kısa bir dönüş yarıçapına sahip. Bu sayede,  inşaat, peyzaj, malzeme döşeme ve tesviye işleri için özellikle dar alanlarda tercih ediliyor. HMK 145 LC SR ayrıca farklı ataşman seçenekleriyle kullanıcıyla çok yönlü kullanım sağlıyor.
    Kompakt yapısı ve güçlü şasisi ile HMK 145 LC SR maksimum performans sağlıyor. Kompakt olduğu kadar rahat olan kabini ROPS özelliği ile operatör için güvenli bir alan sağlıyor. Operatörün kendisini ofisteki gibi konforlu ve rahat hissetmesi, ayrıca makineyi kolay kullanması amacıyla Opera Kontrol Sistemi kullanılan HMK 145 LC SR, ergonomik olarak  tasarlanmış büyük dokunmatik ekranı ve 2 joystik konsolu ile kolay ve güvenli kullanım sağlıyor. Mükemmel bir kabin görüşüne sahip HMK 145 LC SR’nin kolay servis ve bakım imkanı sunan kalkar kabini, hidrolik ekipmanlara hızlı erişim sağlıyor.

    %100 ELEKTRİKLİ KOMPAKT EKSKAVATÖR “HICON 7 W”: AKILLI, EKONOMİK VE ÇEVRE DOSTU

    Geleceğin elektrikli araçlar kategorisinde uzmanlaşmayı hedefleyen HİDROMEK, bu kategori için yeni bir alt marka oluşturdu.  Bu hedef doğrultusunda; akıllı, ekonomik ve çevre dostu olan HİCON 7 W, %100 elektrikli bir şehir ekskavatörü olarak geliştirildi.

    HİCON 7 W elektrikli ekskavatörün sadece motoru değil, tüm sistemi standart makineden farklılıklar gösteriyor. Elektrikli motora ve bataryaya sahip HİCON 7 W’da hidrolik sistem de buna göre tasarlandı. Enerjisini yeni nesil Lityum-ion bataryalarda depolayan HİCON 7 W’da, araç ve kullanıcı güvenliğini sağlamak için bataryaların bulunduğu yüksek voltaj (HV) alanı araç arkasında muhafaza altına alındı. Diğer servis noktaları da istenildiği an kolayca ulaşılması için elektrikli kaput altında toplandı.


    HİCON 7 W Bir Şehir Ekskavatörü

    Yüzde 100 elektrikli HİCON 7W, sahip olduğu elektrik motoru sayesinde, daha sessiz, daha verimli ve çevre dostu olmasıyla öne çıkıyor. Sıfır emisyonlu olması ve kompakt boyutları ile çevresel etkiyi azaltan HİCON 7W, şehrin birçok noktasında kolaylıkla kullanılabiliyor.  HİCON 7 W kullanıcılarına binaların içinde, bahçelerde ve parklarda, şehir içi şantiyelerde, tünellerde ve yer altında çalışma imkânı sunuyor.

    Yakıt Alımında Yeni Trend: Şarj


    Yakıt tüketiminin olmaması, verimli güç tüketimi sağlayan motoru ve bakım maliyetlerinin düşük olması HİCON 7 W’yu ekonomik kılıyor. Tek şarjla 8 saat kullanım sağlayan HİCON 7W’da bulunan standart soket makinenin kendi kendini şarj etmesini sağlıyor.Araç şarj istasyonlarında kolaylıkla 3 saatte tam şarj olan HİCON 7 W, hızlı şarj ile 30 dakika içinde de şarj olabiliyor. Ayrıca, uygun prizlere evde veya garajda da şarj edilebiliyor.

    Şehrin Nabzını Tutar!

    Yüksek teknoloji ürünü ve akıllı HİCON 7W,sahip olduğu arka ekranı ile çevresiyle etkileşim kurabiliyor. Dünyada ilk ve tek HİCON’da bulunan, “Güvenli Çevre Sistemi” ile güvenli sürüş için çevresine arka ekranı ile bilgi aktarıyor. Çalışma esnasında arka tarafına yaklaşan bir araç veya insan olduğunda ekranında uyarı yazısı çıkıyor. “Çevre Güvenlik Sistemi” sayesinde, çevresini kötü hava koşullarında uyarmaya devam ediyor. Hızını yine bu ekrandan bildiriyor. Ayrıca ani fren gibi durumlarda da arkasından gelen sürücüleri arka ekranı ile uyarabiliyor. HİCON 7W,  üzerinde bulunan güneş pilleri sayesinde, “Güvenli Uyku Modu” sistemi ile uyku modunda dahi arka bilgi ekranından şehre bilgi aktarmaya devam ediyor. Bu solar sistemi ile 24 saat arka ekran kullanılabiliyor ve buradan tarih, hava durumu gibi bilgilerin gösterimi sağlanabiliyor. HİCON 7 W,  kendinden 5 metre uzaklıkta sağladığı lazer çizgi ile kendisine fazla yaklaşan kişinin veya aracın dikkatini de çekebiliyor.

    Kapıları Teknolojiye Açılıyor!

    Sahip olduğu yardımcı sistemler sayesinde HİCON 7 W’yu kullanmak oldukça kolay ve kullanışlı. Tıpkı bir şehir otomobili ferahlığındaki kabininde ergonomik joystiklerle bütün kullanım fonksiyonlarına kolayca ulaşılabiliyor. 8” (inch) dokunmatik bilgi ekranı sayesinde aracın bilgileri kontrol edilebiliyor, ayarları kişiselleştirilebiliyor ve çalışma ortamına yine bu ekran sayesinde hakim olabiliyorsunuz.

    MAKSİMUM ÇEŞİTLİLİK VE PERFORMANS SUNAN YENİ TOPRAK SİLİNDİRLERİ

    Çok yönlü makineler olan HMK 110 CS ve HMK 130 CS toprak silindirleri; kamu hizmetleri, yol inşaat işleri, büyük konutların şantiye hazırlığı gibi birçok uygulamada kullanılabiiyor. HİDROMEK’in sağlam çelik konstrüksiyon tecrübesi ile üretilen kompaktörlerde yüksek kalitede komponentler kullanılıyor. HMK 110 CS ve HMK 130 CS güçlü şasileri ile kalite ve dayanıklılık sunuyor.  Çeşitli uygulamalar ile maksimum kullanılabilirlik sağlanan HİDROMEK’in yeni toprak silindirleri verimli ve yüksek performans ile çalışma imkanı sağlıyor.

    Yeni toprak silindirler, tasarımlarında operatörün kendini özel hissetmesini sağlayacak özellikleri ile ön plana çıkıyor. Ferah bir görünüm için kabin içerisinde kahverengi tonlarının kullanımı, geniş görüş açısı sağlayan büyük camlar, klima ve multimedya kontrolü sağlayan 8” dokunmatik ekran ve ağır hizmet tipi klima özelliği ile toprak silindirlerde operatöre kabin içinde üstün bir konfor sunuluyor. Sağa ve sola kolaylıkla hareket ettirilebilen tablet tutucu da yine operatör konforu düşünülerek tasarlanan özelliklerden biri. Ayrıca, monoblok olarak tasarlanan açılabilir kaputu ile toprak silindirler servis kolaylığı da sunuyor.

    YÜKSEK VERİMLİLİK VEDÜŞÜK YAKIT TÜKETİMİ İLE ÖNE ÇIKAN HMK 635 WL

    Yüksek motor gücü, performans değerleri ve ağır çalışma koşullarında seriliği ile dikkatleri üzerine çeken HMK 635 WL, Faz-5 motoruyla daha çevreci ve daha üretken. HMK 635 WL, Mercedes motoru ile çevrim süresini kısaltıyor ve kısa sürede yüksek yükleme olanağı sunuyor. Yüksek verimlilikle çalışan ve az yakıt tüketen HMK 635 WL, yüksek koparma kuvveti, kaldırma kapasitesi ve çekiş gücü ile öne çıkıyor. HMK 635 WL sıklıkla maden ve taş ocağı işletmelerinde, beton santralleri ve endüstriyel uygulamalarda kullanılıyor.

    HMK 635 WL’nin ROPS / FOPS sertifikasına sahip ergonomik operatör kabini güvenliği ön planda tutuyor. HMK 635 WL; sarsıntısız yol yürüyüş sistemi, koltuk ısıtması, geri görüş kamerası, dokunmatik ekranı, elektrik kontrollü ve ısıtmalı aynalarıyla operatöre konforlu bir çalışma ortamı ve kullanım kolaylığı sunuyor.

    Özgün tasarıma sahip HMK 635 WL, arka kısmında konumlanan motoru ile daha dengeli. Ayrıca, HMK 635 WL, zemin seviyesinden kolayca erişilebilen tek parçalı elektrikli kaputu ve makinenin arkasında bulunan basamağı sayesinde kolay servis imkanı da sağlıyor.

    katalog tasarlıyoruz
    Bu haber toplam 554 defa okunmuştur