“Özel üretimlerimizle sektörde fark yaratıyoruz”

    09 Nisan 2019 Salı 10:47

    Tuma Makina Genel Müdürü Haluk Tuzak ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

    “Özel üretimlerimizle sektörde fark yaratıyoruz”
    - A +

    Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

    1971 yılında Konya’da doğdum. Konya Endüstri Meslek Lisesi mezunuyum. 5 yıl tutucu takım sektöründe Kalite Kontrol Şefliği yaptım. 2000 yılında Tuma Hassas Tutucu Takımlar Limited Şirketi’ni kurdum. 25 yıldır talaşlı imalat sektöründe hizmet vermeye devam ediyorum.

    Tuma’nın kısa tarihçesi, organizasyon yapısı ve faaliyet alanları hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?

    Tuma Hassas Tutucu Takımlar Medikal Otomotiv Makine San. Tic. Ltd. Şti. olarak 2000 yılında Tuma markası ile hassas tutucu takım ve CNC takım tezgahları için takım ve yedek parça üretimine başladık. Hiçbir başarının tesadüflere dayalı olmadığının bilincinde olan hepimiz gibi bizlerde değerli müşterilerimize, en iyiyi en uyguna sunabilmek için alanında uzman bir kadro ile gece gündüz aralıksız çalışıyoruz. Sürekli gelişme ve başarıyı amaçlayan bir takım ruhu ile sektörde gelişen teknoloji paralelinde kaliteli ve kusursuz bir hizmet anlayışı ilkemizle, müşterilerimizden aldığımız pozitif eleştirilerle kısa zamanda performansımızı artırarak ülke çapına bir marka olduk.

    Ağırlıklı olarak hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz? Gelişen teknoloji ve yeniliklere uygun ne gibi çözümler sunuyorsunuz?

    Ağırlıklı olarak talaşlı imalat sektörüne hizmet veriyoruz. Hassasiyet ve kalite, tutucu takım sektörünün vazgeçilmezlerindendir. Bu bağlamda gelişen teknoloji ve Endüstri 4.0 uygulamalarını titizlikle takip ediyoruz. Alanında uzman bir kadro ile Ar-Ge çalışmaları yapıyoruz. Bilgisayar destekli tasarımlarla çalışmalarımıza dün olduğu gibi yarında en iyisi olmak için sürekli çalışmalarımıza devam edeceğiz.

    Sektörde satış sonrası servis ve yedek parça temini öncelikli konular arasında yer alıyor. Firma olarak bu noktada sunmuş olduğunuz hizmet ve ayrıcalıklardan bahseder misiniz?

    Ürünlerimize iki yıla kadar garanti veriyoruz. Aynı zamanda firmalara teknik destek ve mühendislik çözümleri sağlıyoruz. Standart üretimimiz dışında müşteri ihtiyacına göre özel tasarım tutucular üreterek müşterilerimize kolaylık sağlıyoruz. Türkiye’de makina sektörünün genel durumu, pazar büyüklüğü ve gelişimi hakkında neler düşünüyorsunuz? Makine sektörü imalat sanayisinin itici gücüdür. Makina imalatının gelişmesi diğer imalat sanayinin gelişmesi ile iç içedir.

    Örneğin otomotiv sanayi; gelişmesi ile ihtiyacı olan makinaları bu sektörden alır, hem makina imalat sanayini geliştirir hem de bu sektördeki mühendislik disiplinini harekete geçirerek kendi gelişme trendini yükseltir.

    Son olarak eklemek istedikleriniz…

    Yedek parça temini kolaylığı ve güvenlik unsurları açısından ürünlerimiz uluslararası kalite standartlarında üretilmekte olup ISO 9001 onaylıdır ve firmamız teknolojik ürün deneyim belgesine sahiptir.

    katalog tasarlıyoruz
    Bu haber toplam 447 defa okunmuştur