Endüstriyel ve mobil hidrolik sistemlerinde uzman çözümler:MP HİDROLİK

    30 Mayıs 2019 Perşembe 10:56

    MP Hidrolik Firma Sahibi Cengiz Meriç ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyorum.

    Endüstriyel ve mobil hidrolik sistemlerinde uzman çözümler:MP HİDROLİK
    - A +

    “Müşterilerimize 7/24 destek oluyoruz”

    Öncelikle sizi ve firmanızı tanıyabilir miyiz?

    20 Temmuz 1966 yılında Trabzon - Of’da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden Makina Mühendisi olarak mezun oldum. 25 yıldır Hidrolik Proje Mühendisliği ve şirket logomuzda da okunduğu gibi Sistem Uygulama Mühendisliği yapmaktayım. Uzun bir süre özel sektörde tek şirkette çalıştıktan sonra 2008 yılından beri kendi şirketim olan MP Hidrolik Oto. San. ve Tic. Ltd. Şti.’nde çalışmaktayım.

    Firmanızın bünyesinde hangi faaliyetler gösteriliyor, müşterilerinize hangi ürün ve hizmetleri sunuyorsunuz?

    Şirketimizin faaliyet alanı endüstriyel hidroliktir. Müşterilerimize mobil hidrolikte destek vermekteyiz. MP Hidrolik bir proje şirketidir ve müşterilerimizin eski ya da yeni makinelerinde komple hidrolik yeni sistem tasarımı ve otomasyon projelendirme, saha montajı, devreye alma hizmetleri vermektedir. Kısacası firma olarak bizim işimiz hidrolik dünyasında hizmet vermektir. Ayrıca; mekanik revizyon, yenileme ve otomasyon olarak da komple tek elden projelendirip devreye almaktayız.

    Endüstriyel ve mobil hidrolik sistemlerinde vermiş olduğunuz hizmetleri bizlerle paylaşır mısınız?

    Daha çok endüstriyel sistemler kurmaktayız. Bu alanda; hidrolik güç ünitesi, valf blokları ile hidrolik silindirler, yeni ve eskiyi revizyon olarak hizmet vermekteyiz.

    Ağırlıklı olarak hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz? Ürünleriniz hangi alanlarda kullanılıyor?

    Ağırlıklı olarak sac, kauçuk, poliester gibi hidrolik form verme presleri; bakır, prinç, alüminyum ekstrizyon presleri, metal enjeksiyon presleri, plastik şişirme ya da enjeksiyon presleri gibi endüstrinin her alanında ağaç, cam vs. hizmet vermekteyiz. Ayrıca tersane sektöründeki iddiamızı da gerçekleştirdik.

    Satış ve satış sonrası hizmetleriniz hakkında bizi bilgilendirir misiniz?

    Biz yaptığımız bütün projelerimizin her daim arkasındayız. 7/24 adeta kendi çocuğumuz gibi her sorunuyla ilgilenmekteyiz ve ilgilenmeliyiz de. Tek temennimiz; bizi tanıyan, duyan, iş yaptıran ve yaptırmayan herkesin bizim iyi hizmet verdiğimizi bilmesidir.

    “Önümüzdeki dönemlerde makine yatırımlarına ağırlık vereceğiz”

    Mümkünse referanslarınızdan bazılarını bizlerle paylaşır mısınız?

    Çalıştığımız şirketlere örnek verecek olursak; Tuzla Gemi, Metal Pres, Avitaş, Sarkuysan, Preks, Kipsan, Coşkunöz, Has, Demsaş vb. şirketlerdir.

    Ürünlerinizin sektördeki kalıcılığını sağlayabilmek adına ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz?

    Bize göre yaptığımız projelerin kalıcılığı hizmetlerin aynı zamanda devamıdır ve bu hep böyle olacaktır. Bunun için verdiğimiz hizmetlerin devamlılığına önem veriyoruz.

    Türkiye’de hidrolik ve pnömatik ve makina sektörlerinin genel durumu, pazar büyüklüğü ve gelişimi hakkında neler düşünüyorsunuz?

    Türkiye’de hidrolik pnömatik ve makine sektörünün genel durumu iyi; daha iyi projeler yapılıyor, daha iyi proje mühendisleri yetişti, fabrikalarda tersanelerde daha az duruş yaşanıyor, daha iyi tekniker, teknisyen ve ustalar yetişti.

    Rexroth, Parker, Festo gibi dünya markalarının kendileri artık Türkiye’de hizmet veriyor. Bu durum hem onlar için hem de Türkiye için de iyi bir yaklaşım ve sonuç, çünkü bu onların pazarı. Ülke olarak bizim en önemli avantajımız onların pompaları ve valfleriyle iyi makineler yapıp dünyaya satmamızdır. Üret ve kendi dışına sat. Türkiye’de Uzun Hidrolik gibi blok ve silindir yapan, Hidromode ve Metal Pres gibi hidrolik makine yapan ağabeylerimiz var ve bundan dolayı çok gururluyuz. Bir de Hidromek firması bulunmakta.

    Kısa ve uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz projeler neler?

    Orta vadedeki hedeflerimiz, Allah nasip ederse özel makine dizayn etmek, parçaları Türkiye’de belli yerlerde işletmek ve kendi özel atölyemizde montaj ve test yapmaktır.

     

    katalog tasarlıyoruz
    Bu haber toplam 670 defa okunmuştur