HİDROMEK BU YIL DA TÜRKİYE SANAYİSİ’NİN EN’LERİ ARASINDA!

    10 Haziran 2019 Pazartesi 11:29

    HİDROMEK, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından hazırlanan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” 2018 listesinde 178’inci sırada yer aldı.

    HİDROMEK BU YIL DA TÜRKİYE SANAYİSİ’NİN EN’LERİ ARASINDA!
    - A +

    HİDROMEK, İstanbul Sanayi Odası tarafından her yıl hazırlanan Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Listesi’nde 2018 verileri ile 178’inci sırada yer aldı. İş dünyasının öncülerini belirleyen listede firmalar üretimden satışların büyüklüğüne göre sıralanıyor. Firmalar, aynı zamanda, net satışlar, brüt katma değer, öz kaynak, ihracat ve ortalama çalışan sayısı büyüklükleri gibi kriterlere göre de sıralamaya tabi tutuluyor. HİDROMEK, öz kaynak sıralamasında 25.sırada, ihracat değerlendirmesinde ise 122. sırada yer alıyor.

    HİDROMEK Yeni Ürün Geliştirmeye ve Yatırımlarına Devam Ediyor

    Bu yıl kuruluşunun 41. yıl dönümü olan HİDROMEK, dördü Ankara’da, biri İzmir’de, biri de Tayland’da olmak üzere altı üretim tesisinde kazıcı yükleyici, hidrolik ekskavatör, lastikli yükleyici, motor greyder ve toprak silindiri üretimi yapıyor. HİDROMEK, müşterilerinin ihtiyaçlarını tek marka altında karşılama hedefi ile yeni ürün geliştirme konusundaki çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bugün dünyada üretilen ilk lastik tekerlekli yüzde yüz elektrikli ekskavatörünü geliştiren HİDROMEK, sadece mühendislik olarak değil, üretim ve dağıtım alanlarında da sürekli yatırımlarına devam ediyor. HİDROMEK, büyüme hedefleri doğrultusunda Ankara Sanayi Odası I’inci Organize Sanayi Bölgesinde, 1.4 milyon metrekareyi aşkın sanayi parseli üzerinde HİDROMEK Üretim Üssünü kuruyor.  Üretim Üssünde ilk olarak faaliyete geçen komponent fabrikasının ardından hemen ekskavatör üretim tesisinin inşaatına başlayan HİDROMEK, yeni komponent fabrikasında, daha önce ithal ettiği şanzıman, aks ve hidrolik redüktör gibi ana komponentlerin üretimini de artık büyük ölçüde kendi bünyesinde yapıyor. AR-GE, tasarım çalışmaları ve yaptığı yatırımlar ile her geçen gün daha fazla yerlileştirme sağlayan HİDROMEK, Türkiye’ye katma değer yaratmaya devam ediyor.

    katalog tasarlıyoruz
    Bu haber toplam 667 defa okunmuştur