“Hidrolik ve Pnömatik Sektörüne İnovatif Çözümler Üretiyoruz”

    14 Haziran 2019 Cuma 13:16

    Flowmac Akışkan Kontrol Firma Ortağı Murat Yalçıner ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

    “Hidrolik ve Pnömatik Sektörüne İnovatif Çözümler Üretiyoruz”
    - A +

    Flowmac Akışkan Kontrol’ü tanıyabilir miyiz? Kısa tarihçesi, faaliyet alanları, hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?

    Flowmac, 2014 yılında 300 m2’lik bir alanda hidrolik blok imalatıyla faaliyete başlayıp daha sonra kendini geliştirerek farklı özel projelere bağlantılı olarak yılda 5000 ton döküm ve 3000 ton alüminyum blok işleme kapasitesine ulaşmıştır. 2019 yılı içerisinde bu kapasitemizi yeni yapmış olduğumuz makine yatırımı ile % 20 oranında artırmayı planlamaktayız.

    Sunduğunuz ürünler hakkında bilgi verir misiniz? Özellikle öne çıkan ve talep gören ürünleriniz hangileridir?

    Hidrolik valf blokları özelinde, standart cetop valf blokları, kartriç valf blokları ile projeye ve müşteri talebine özel olarak üretilen bloklar başlıca ürünlerimizdir. Ayrıca kartriç tip basınç emniyet valfleri, kartriç tip çekvalfler, hız ayar valfleri gibi ürün gruplarının da % 100 kendi bünyemizde üretimini yapmaktayız.

    Yeni bir ürün aşamasında sizi yönlendiren, beslendiğiniz kaynaklar nelerdir?

    Hidrolik sektöründeki sürekli gelişen teknoloji ve yeni teknoloji ürünlerin bu pazardaki yerini sürekli olarak takip ederek yeni ürünlerimizi bu doğrultuda geliştirmeye özen göstermekteyiz.

    Hangi bölge veya ülkeleri alternatif pazarlar olarak önerebilirsiniz? Ürünlerinizin sektördeki kalıcılığını sağlayabilmek adına ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz?

    Yurtiçinde kat etmiş olduğumuz yolun yanı sıra Avrupa Pazarı’nda da yer alabilmek için çalışmalar yapmaktayız. Ürünlerimizin kalıcılığını sağlayabilmek adına titizlikle uygulamakta olduğumuz kalite anlayışımızı sürekli olarak geliştirerek daima daha iyisini hedeflemekteyiz.

    Güncel yatırımlarınız, plan ve projelerinizden bizlere bahseder misiniz?

    10000 Sk. No:20 A.O.S.B. Çiğli / İzmir adresindeki yeni fabrikamıza taşınmış bulunmaktayız. Bu sayede yapmayı planladığımız yeni işler ve yeni yatırımlarla ilgili kendimize daha geniş daha işlevsel bir yer kazandırmış olduk. Ayrıca yatırımını yapmış olduğumuz yeni işlem merkezimizin kurulum ve devreye alınmasını da yeni fabrikamızda gerçekleştirdik.

    katalog tasarlıyoruz
    Bu haber toplam 546 defa okunmuştur