Abdioğulları, “Türkiye'nin En Parlak 100 Şirketi” Arasına Girdi

    20 Aralık 2017 Çarşamba 12:01

    Türkiye’nin en büyük dokunmuş ve örülmüş plastik ambalaj üreticilerinden Abdioğulları Plastik ve Ambalaj Sanayi A.Ş, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu ve Londra Borsası işbirliğiyle hazırlanan Türkiye’nin ‘en parlak’ 100 şirketi arasında yer aldı.

    Abdioğulları, “Türkiye'nin En Parlak 100 Şirketi” Arasına Girdi
    - A +

    Abdioğulları Plastik, 2013 - 2016 yılları arasında Türkiye'nin aynı dönemdeki Gayrisafi Yurtiçi Hasıla artış hızının iki katı üzerinde büyüme gösterdi. Şirketin 3 yıllık bileşik büyüme oranı ise 24,87'yi buldu.

    Abdioğulları Plastik Ambalaj Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Salih Sütcü, Adana Organize Sanayi Bölgesi'nde gerçekleştirdikleri üretimde ve ihracatta her zaman istikrarlı büyümeye özen gösterdiklerini bildirdi. Her yıl ortalama yüzde 10'un üzerinde büyüme grafiği çizdiklerine dikkat çeken Sütcü, yatırımlarını üretimin en az yüzde 50'sini ihraç etme hedefiyle gerçekleştirdiklerini anlattı. Ütopik hedefler peşinde koşmadıklarını vurgulayan Sütcü, kuruluşlarından bugüne kadar teknolojiyi de yakından takip edip ürün gamını genişlettiklerini bildirdi.

    İhracatın devler liginde

    Abdioğulları Plastik, TİM - Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından açıklanan Türkiye'nin en başarılı ilk 500 ihracatçısı arasında ise 490'ıncı sıradan bir yılda 115 basamak atlayıp 375'inci sıraya yükselmişti. Abdioğulları A.Ş, İSO - İstanbul Sanayi Odası'nca açıklanan "Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2016" listesinde ise 448'inci, sırada bulunuyor.

    katalog tasarlıyoruz
    Bu haber toplam 675 defa okunmuştur